Sklokeramické korunky Celokeramika versus metalokeramika Metalokeramické korunky Metalokeramika Kovová konstrukce pod keramiku Kovová konstrukce na implantáty Zásuvné spoje Zásuvné spoje Zásuvné spoje Teleskopická korunka

Fixní náhrady

Při výrobě fixních náhrad využívám CAD/CAM technologii firmy Amann Girrbach, která mi umožňuje zhotovovat dokonalejší a přesnější náhrady s vynikajícími estetickými vlastnostmi.

Sklokeramika (lithiumdisilikát) – vysoká transparence materiálu umožňuje vytvářet esteticky dokonalé zubní náhrady. Materiál vyniká vysokou pevností. Na konstrukce nanáším fasetovací keramiku IPS e.max. Výběr barvy je podle vzorníku „A-D Shade Guide“ firmy Ivoclar Vivadent.

Celokeramika (zirkondioxid) – kovová konstrukce je nahrazena keramickou, čímž se dosáhlo výrazného působení světla do hloubky zubní náhrady a její vyšší brilance. Na konstrukce nanáším fasetovací keramiku IPS e.max. Výběr barvy je podle vzorníku „A-D Shade Guide“ firmy Ivoclar Vivadent.

Kovokeramika – ve světě již několik desetiletí patří mezi standard pro ošetření fixní protetickou prací. Na CoCr CAD/CAM konstrukce, na konstrukce z Wironu 99, WBC nebo také Orplid Keramik 5 (kov s 86,2% obsahem zlata) nanáším keramiku IPS InLine, VM 13 a OMEGA 900.

SR Chromasit - kompozitní materiál vyráběný firmou Ivoclar Vivadent. Zhotovuji z něho klasické fasetované i atraumatické korunky, můstky.

Implantáty - pilíře nahrazující kořeny zubů. Slouží jako kotevní prvky pro zubní náhrady. Zubní náhrady zhotovuji na implantáty Straumann Bone Level.

Teleskopy - nejstarší zásuvné spoje. V podstatě jsou to dvouplášťové korunky, které mohou sloužit jako kotevní prvky pro snímatelné můstky i parciální protézy. Kovové části teleskopů zhotovuji z drahokovových slitin nebo z ušlechtilých dentálních ocelí.

Zásuvné spoje - další ze světových standardů. Narůstající zájem o tyto nesponové kotevní prvky je zapříčiněn jejich funkční a estetickou kvalitou. Pro svoje výrobky používám zásuvné spoje firmy Bredent, Bego a Microdent.

Skleněný pilíř ZX-27 - nahrazuje chybějící pilířové zuby a umožňuje tak zhotovení fixní protetické náhrady bez chirurgického zákroku.

Klasické fixní náhrady - zhotovuji také celoplášťové pryskyřičné, kompozitní a lité korunky, provizorní korunky a můstky, fasetované a atraumatické korunky a můstky, nástavby jednoduché i složené, kořenové čepičky, fasety pryskyřičné, kompozitní a lité do protéz z Aurixu nebo Remania.
Palackého 211, 503 51 Chlumec n.C., tel.: 603 442 099